https://mostwanted.co.il/news/

איך הופכים תהליך גיוס של תפקיד בכיר לבטוח, נגיש ומהיר?

מיכל פרידהיים, Global Recruiting Director בחברת Riskified, מספרת על האתגרים, ייעול וניהול תהליכים בגיוס בכירים.

ראשית, ספרי לנו קצת על עצמך:

אני עוסקת בעולם הגיוס ומשאבי אנוש למעלה מ-15 שנים. לפני כ-4.5 שנים נכנסתי לתפקיד של מנהלת הגיוס הגלובלית של Riskified ואני מאוד אוהבת את החברה ואת התפקיד. מתוקף תפקידי, אני מנהלת צוות גלובלי גדול יחסית של אנשי גיוס מקצועיים בתפקידים שונים מרמת האדמיניסטרציה, דרך הסורסינג, הגיוס ומנהלות הצוותים. לפני כן, ניהלתי צוות סורסינג גלובלי (עם דגש על EMEA וארה”ב) בחברת Akamai, ושם רכשתי את הניסיון והיכולות הניהוליות. וזה הגיע אליי לאחר ששימשתי כמומחית סורסינג. בעיניי זה חשוב מאוד להיות Hands-on בצורה משמעותית ולהבין את התחום לפני שקופצים מהר לרמה הניהולית. תפקידי סורסינג בעיקר נותנים הבנה רחבה ועמוקה על שוק המועמדים וניהול התקשורת מול המועמדים בערוצי הגיוס השונים. לפני כן, כמו הרבה בתחום, התחלתי בחברת מיון והשמה ושם קיבלתי את הבסיס.

מבחינת השכלה, אני בוגרת תואר ראשון בפסיכולוגיה ומנהל עסקים מהאוניברסיטה העברית וגם תואר שני בלימודי מגדר מאוניברסיטת תל אביב.

מה חשוב שנדע על Riskified ? מי אתם ומה אתם עושים?

Riskified היא חברת טכנולוגיה המתמחה באבטחת תשלומים דיגיטליים ובזיהוי תשלומים זדוניים ברשת. החברה מפתחת פתרונות בזמן אמת המבוססים על ניתוח נתונים ואלגוריתמים מתקדמים לזיהוי אפשרויות של הונאה ופעילויות תשלומים חשודות. בעצם בעלי חנויות באינטרנט מקבלים כלי שמזהה פעולות חשודות ומונע מהן אותן מלהתרחש.

החברה היא חברה טובה ויציבה, נסחרת ב- NYSEוכוללת עובדים גם בישראל וגם בארה”ב. התחלתי לעבוד בחברה כשנתיים לפני היציאה להנפקה וזה היה תהליך ממש מרגש ואני ממליצה ומקווה בשביל כל איש מקצוע שיוכל לחוות דברים מהסוג הזה.

מה לדעתך המורכבות העיקרית בגיוס מנהלים בכירים לחברה?

איתור ומיון בכירים לארגון הם נושאים מאוד משמעותיים ומרכזיים ברמת הארגון, אבל יחד עם זאת הם גם מאוד מורכבים בעיניי. ברמה האישית-רגשית-חוויתית, תפקיד ניהולי בכיר נותן למי שמשמש בתפקיד יכולות עצומות להשפעה (Impact) על הארגון פרספרטיבה עסקית רחבה ומשמעותית. אנשים שנמצאים בעמדות המפתח האלו הם אנשים מאוד מיוחדים וייחודיים שצריך לדעת לתקשר איתם ולטפל בהם נכון והם גם לא מוכנים לדבר על נושא רגיש כמו הקריירה שלהם עם כל אחד.

כמנהלת גיוס שעסקה פעמים רבות בתהליכי גיוס בכירים, אני מבינה כי מעבר לאתגרים של העבודה מול המועמדים הבכירים ישנם גם אתגרים מסוימים בתהליך, במיוחד כאשר מדובר בתפקידים שנחשבים רגישים ולא רוצים לפרסם אותם בצורה פומבית.

המשימה שלנו כארגון היא להבטיח דיסקרטיות גם למועמדים הפוטנציאליים וגם לחברה עצמה וזה בעזרת תהליכי מיון וסינון מדויקים ומקצועיים, כך שלא נעשה טעות ונפנה ונראה מועמדים לא רלוונטיים אשר מייצרים סיכון לפריצת הדיסקרטיות.

מה היה האתגר המרכזי שלאורו פניתם ל-MostWanted?

רשת הקשרים וקהילת הבכירים של MostWanted מועילה מאוד באיתור והגעה לאוכלוסייה רחבה של מועמדים פוטנציאליים מתאימים, מה שלא הצלחנו להשיג בעצמנו או שזה היה לוקח זמן רב. יחד עם MostWanted הצלחנו להגיע למעל 90% מהאוכלוסייה אליה כיוונו, וזה דבר קריטי כשרוצים להצליח להגיע לאנשים הטובים ביותר ולייצר השוואתיות מספקת למנהל המגייס הבכיר שברוב הפעמים הוא מנכ”ל החברה.

בנוסף, Mostwanted חסכו לנו הרבה מאוד זמן, כסף ואנרגיות, משום שבשיטה שלהם הם אינם מפרסמים את המשרה ולא בונים את רשימת המועמדים הרלוונטית על פי הכרות אישית. הרשימה נבנתה דרך מיפוי שוק שהיה מבוסס על קריטריונים עליהם החלטנו יחד עם MostWanted בפגישת ההתנעה, וכך רק מועמדים מתאימים נכנסו לרשימה. בהמשך נתנו ציונים למועמדים ושמנו משקולות לקריטריוני ההתאמה השונים.

דבר אחרון קשור בדיסקרטיות, כמובן ששיתוף פעולה עם MostWanted מהווה את הפתרון היעיל ביותר משום שאיננו פונים בצורה ישירה למועמדים. בתהליך העבודה איתם הם עושים את כל ה-Heavy Lifting ומסננים לנו מראש את כל המועמדים הפחות מתאימים דרך ראיונות עומק בהן פוסלים את מי שלא מתאים מקצועית והתנהגותית, כך פחות אנשים יודעים על התפקיד, וזה עוד יתרון ששומר על דיסקרטיות המשרה.

מה הפך את העבודה עם MostWanted לשונה וייחודית מחברות אחרות שעבדת איתן בעבר?

ל-Mostwanted ישנה הבנה עמוקה של השוק והביזנס, וקיבלנו דרכם מועמדים מצויינים שכנראה לא היינו מקבלים ממקורות אחרים (חלק מהמשרות נפתחו ל-MostWanted אחרי ניסיון של מספר חודשים של עבודה עצמאית או עם ספקים אחרים). כל שלב בתהליך הגיוס היה מלווה בצורה טובה מאוד כולל פגישות סטטוס שלוו במידע יעיל לגבי השוק הרלוונטי וסטטיסטיקות הקשורות באוכלוסייה הרלוונטית שמתאימה לתפקיד. קיבלנו תמונת שוק מלאה לאורך כל הדרך והבנו מי מתאים לתהליך, מי רוצה את התפקיד ולא פחות חשוב מי לא רוצה ומה הסיבות העיקריות שלאורן לא מעוניין בתפקיד, מה שעזר לנו לעשות שינויים בתהליך ולהיות תחרותיים מול חברות אחרות.

אני חושבת שהעובדה הכי חשובה שעוזרת לי להמליץ בקלות על MostWanted הוא שחזרנו אליהם לגיוסים נוספים גם בהמשך. שיתוף הפעולה היה מועיל במיוחד, וגייסנו בהצלחה VP R&D, VP Data Science ו- Director R&D. כך שלסיכום, אני מאוד ממליצה לעבוד עם Mostwanted!

Skip to content