https://mostwanted.co.il/news/

איך צולחים את המעבר בין חברה המנוהלת על ידי Founders בלבד לחברה המנוהלת על ידי שכבת הנהלה בכירה מנוסה בעולם ה-Health Technology?

גיוס מנהלים בכירים הוא משימה לא פשוטה אשר דורשת דיוק בדרישות התפקיד, תהליך איתור מסודר וקפדני, דיסקרטיות וניהול מערכת יחסים עם החברה המגייסת מצד אחד ועם המועמדים הפוטנציאליים (Prospects), מצד שני. כאשר מדובר על תחום כמו Health Technology, המשלב בין שני תחומים דינמיים במיוחד, האתגרים רק הולכים ומתגברים. לכן, כאשר חברת Eleos Health ניגשה לגיוס תפקיד בכיר במיוחד בשלב קריטי של צמיחת הארגון, היה ברור להם שישתמשו בתמיכה של ארגון Executive Search מקצועי ומנוסה שינהל עבורם את התהליך הרגיש הזה.

 

מירב בן ארי, Global VP HR בחברת Eleos Health, מספרת על האתגרים בגיוס VP R&D ועל השיטה הייחודית של Most Wanted, איתה עבדו במהלך החיפוש הזה.

 

ראשית, ספרי לנו קצת על עצמך:

אני עוסקת בעולם משאבי האנוש (או עולם ה-People) כבר יותר מ-15 שנים, ולאורך השנים נגעתי בתחומים שונים, בינהם פיתוח ויישום מערכות משאבי אנוש, מדיניות ותהליכים בהתאם לערכי החברה, ניהול תקציבים. כמובן גם שלאורך כל התקופה הזאת תמיד עסקתי בייעוץ ותמיכה להנהלת החברה, הצוותים הניהוליים והעובדים בכלל. מעבר לזה, אני יכולה לספר שעבדתי בארגונים שונים ומגוונים. בתחילת הקריירה, התחלתי כמנהלת הגיוס של פרטנר בתחילת דרכה, עבדתי בארגונים ותיקים יותר כמו Radcom ו-888, עזרתי להצמיח ארגונים חדשים יותר כמו Similarweb ו-Fabric, ובשנתיים אחרונות אני ה- Global VP People -ב Eleos Health.

מה חשוב שנדע על Eleos? מי אתם ומה אתם עושים?

Eleos Health מציעה אינטגרציה ואוטומציה של כל תהליך העבודה של קליניקות לטיפול נפשי. המוצר של החברה משחרר את הקליניקות מהמטלות התפעוליות, מה שמאפשר לבעלי קליניקות להתמקד בטיפול עצמו. המוצר עצמו הוא מערכת AI שמנתחת פגישות פסיכותרפיה. המערכת מעבירה את השיחה לניתוח ומחזירה פלט למטפל, כולל הבנה קלינית של הסשן ותקציר של השיחה. המערכת יכולה לכמת ולתקצר שיחות טיפולית, ומשתמשת במנועי NLU (Natural Language Understanding).

מעבר לזה, חשוב לומר שאנחנו רואים בעשייה שלנו שליחות בלהפוך את העולם לטוב יותר, במיוחד בתקופה זו בה הנושא של בריאות הנפש תופסת מקום כל כך מרכזי בחיינו.

החברה, שהכפילה את מאגר הלקוחות שלה והרחיבה את השירות ל-23 מדינות, גייסה עד כה 68 מיליון דולר. המימון יאפשר לחברה להאיץ את תהליך הגיוס, להרחיב את ההישג למספקי בריאות ההתנהגות נוספים ולחזק את פיתוח השותפויות האסטרטגיות החברה גדלה ב-56% מאז השקתה ומתכננת להעסיק יותר מ-50 אנשים נוספים עד סוף 2024.

מה היה האתגר המרכזי שלאורו פניתם ל-Most Wanted?

תהליך הגיוס האחרון של Eleos היה קריטי במיוחד, בעקבות הצומת המרכזי בו עמדה החברה. “כשפנינו לגייס היינו בשלב מעבר משלב בו הפאונדרים מנהלים את החברה, לשלב בו אנחנו מכניסים חברי הנהלה נוספים, שמגיעים כבר עם ניסיון קודם כחברי הנהלה שמובילים כל אחד בתחום המקצועיות שלו, והצעד הזה הביא איתו לא מעט חששות מבחינת השינוי הפוטנציאלי בתרבות של הארגון כולו”, אומרת בן ארי.

“מעבר לכך, ככל שהדרגה יותר בכירה, כך ההשפעה של אותו אדם על היכולת של הארגון להצליח ועל התרבות הארגונית היא הרבה יותר גבוהה. ובהתאם לכך, הסיכון מאוד גבוה אם מכניסים את האדם הלא נכון בשלב שכזה, לכן היינו מאוד בררנים בקשר לאדם שאנחנו שואפים שייכנס והיה חשוב לנו לדייק את החיפוש ולהגיע לאנשים הכי טובים בשוק”.

פניתם ל-Most Wanted ברגע שעלה הצורך הארגוני או שהיו נסיונות אחרים לגיוס לפני כן?

כחלק מתהליך הצמיחה של החברה, ואפילו עוד לפני שהצטרפתי לחברה,  Eleos היתה צריכה לגייס VP R&D. רצינו לאייש את המשרה הזאת במשך מספר חודשים אך ללא הצלחה, ולכן פנינו ל- Most Wanted”, אומרת בן ארי. “בתחילת הדרך עמדנו מול אתגרים של חוסר דיוק באשר למה שאנחנו מחפשים, ואחר כך עבדנו מול חברת השמת בכירים שלא הצליחה להביא את המועמדים ברמה שאליה שאפנו. השלב הבא כבר היה ברור וזה להפעיל חברת Executive Search שמתמחה בתפקידים האלו ותנהל עבורנו תהליך מהיר אך מדוייק. גם הפנייה ל-Most Wanted הייתה מתבקשת לאור ההתמחות שלהם, בין היתר באיתור וגיוס מועמדים בכירים בתחום ה-Health Care.”

“אני מכירה את ניצן רון, מייסד ומנכ”ל Most Wanted-כבר הרבה שנים, אז היה לי מאוד ברור שאני פונה אליו. את התהליך כולו ניווטה עינת ברון, מנהלת גיוס מנהלים בכירים ב-Most Wanted, שהייתה מקצוענית ברמת ניהול התהליך  הן ברמת השיטה, הן מבחינת היכרות מעמיקה עם ה-Business, הכרת האתגרים המקצועיים והפנמה של מי שאנחנו בתור חברה ומה שחשוב לנו. מעבר לזה, בתהליכים מהסוג הזה עם שותף אסטרטגי לתהליך קריטי לעבוד עם אדם שתהיה לנו איתו כימיה ותקשורת טובה. ובעניין הזה, חשוב לאמר, שעינת הייתה מדהימה ברמת היחסים האישיים בינה ובין כל “בעלי העניין” הקשורים בגיוס התפקיד”.

בנוסף לכך, בן ארי אומרת כי ניהול מערכת היחסים עם המועמדים הבכירים הייתה מצוינת. “זו לא הייתה חוויית מועמד רגילה בתהליך והרגיש יותר כמו, Pre-game ליחסי חֲבֵרוּת. ניכר כי לעינת ולמועמדים היה קשר ארוך טווח ועמוק יותר ממה שאנחנו רגילים לו בדרך כלל”.

במה החוויה ותהליך העבודה עם Most Wanted היו שונים מניסיון העבר שלך בעבודה מהסוג הזה?

הגישה הייחודית של Most Wanted לחיפוש מנהלים עובדת עם ארגונים כדי לזהות את הצרכים הספציפיים שלהם, מחלקת את הצרכים האלו לקריטריונים קשיחים וקריטריונים רכים אותם הם בודקים בתהליך הסינון, ומשתמשת ברשת הענפה שלה כדי לאתר את המועמדים הטובים ביותר. מעבר לכך, החברה משתמשת בניתוח נתונים, מערכות ניקוד ונטוורקינג, אשר שומרים על חיפוש מנהלים יעיל ומקצועי. כחלק בלתי נפרד מהתהליך, Most Wanted גם מספקת לארגונים ייעוץ, הדרכה ותמיכה לאורך תהליך הגיוס ועוזרת להבטיח שהארגון יקבל את החלטות הגיוס הטובות ביותר.

לסיכום, אומרת בן ארי, “Most Wanted זו חברה שאמשיך לעבוד איתה בעתיד באופן חד משמעי, ולדעתי היא נמצאת ב-Top Tier של חברות ה-Executive Search בארץ”.

Skip to content