https://mostwanted.co.il/news/

הדרך הנכונה ביותר לשיתוף פעולה עם חברת Executive Search

משה ליפסקר, GM Israel בחברת Imperva  מספר על שיתוף הפעולה עם חברת Mostwanted 

 

ראשית, ספר לנו קצת על עצמך:

אני עובד, נהנה ועוסק בתחום התוכנה וטכנולוגיות המידע כבר מעל 25 שנה. הרבה שנים הובלתי יחידות פיתוח בגדלים שונים בחברת Polycom (אחת מהחברות המובילות בתחום התקשורת) ועשיתי שם דרך מקצועית ארוכה ומשמעותית, החל מתפקיד של ראש צוות ועד לתפקיד של Senior Director of R&D. לאחר מכן הקמתי מרכז חדשנות ושימשתי כ-VP R&D לפתרונות פורצי דרך בחברת Mobilogy (עד למכירה ל- Cellebrite ב-2018). וב-6 שנים האחרונות אני מנהל  פיתוח מוצר בארגון (מעל 500 איש, ב-12 אתרים ברחבי העולם) ואחראי על הסייט של Imperva בישראל (גם הוא מעל 500 איש). אני מאוד אוהב ומחובר לעולם התוכנה ולחיבור שלו לפן המוצרי והעסקי, ואני מוצא עצמי הרבה פעמים נפגש עם ארגונים שונים כדי לעזור ולייעץ להם בתחום.

מה חשוב שנדע על Imperva? מי אתם ומה אתם עושים?

החברה פעילה בתחום אבטחת הסייבר למעלה מ-20 שנה וצברה ניסיון רב בהגנה על ארגונים מכל רחבי העולם. אנחנו מפתחים פתרונות אבטחת מידע חדשניים ומתקדמים. בשנה האחרונה החברה נרכשה על ידי Thales, חברת טכנולוגיה צרפתית מובילה, וכך בעצם הצטרפנו לחברה גלובלית של 17 אלף עובדים בעולם, כך שהלקוחות שלנו ייהנו מגישה רחבה יותר לפתרונות וטכנולוגיות בעולם הסייבר.

 

מה לדעתך החשיבות של השמת בכירים בארגון ומה המורכבויות שבזה?

גיוס אנשים מתאימים לתפקידים בכירים הוא קריטי להצלחת כל ארגון, אך גיוס בכירים טומן בחובו מורכבות ייחודית. להשמת בכירים יש חשיבות גבוהה מאוד וצריך לדעת איך לעשות התאמה בין האנשים הרלוונטיים ביותר לתפקיד לבין הארגון. ישנם כמה אתגרים בתחום: קודם כל, המורכבות העיקרית היא לדעת לזהות אנשים שיתאימו גם מקצועית, גם התנהגותית וגם תרבותית ל-DNA של הארגון. אתגר נוסף, בניהול תהליך גיוס לתפקידים בכירים, טמון ביכולת למפות את השוק בצורה טובה – מאוד קשה לזהות ולאבחן את חתך האוכלוסייה הזו, זה לא בינארי, אתה לפעמים מקבל מישהו שהוא “High level” אבל הוא לא יודע לרדת לפרטים, ובתפקידים טכנולוגיים זה קריטי. בנוסף  מאוד קשה לאבחן אנשים בכירים. לפעמים נופלים להתרשמות במקום אבחון והתובנות מהריאיון נבנות יותר על בסיס אינטואיציה ותחושות בטן. קריטי בתהליך שכזה שתהיה יכולת אבחנה וצורת .בסופו של דבר, השקעה בגיוס בכירים מוצלח היא משתלמת ביותר, שכן מציאת המועמדים המתאימים תתרום רבות להצלחת הארגון ותוביל לצמיחה עסק הסתכלות שהיא אחרת, שונה וביקורתית.

לאיזה תפקיד גייסתם דרך MostWanted  ומה היו האתגרים בגיוס שגרמו לכם לפנות אליהם בגיוסים האלה?

אנחנו עובדים עם Mostwanted כבר כמעט 5 שנים וגייסנו איתם VP HR, VP Engineering, Director of Product ועוד. האתגר מבחינתנו היה במיפוי, הגעה וסינון של המועמדים הרלוונטיים בשוק שהוא מאוד מצומצם. חיפשנו שותפים מקצועיים ואמינים שידעו לזהות ולפלטר את המועמדים המתאימים ביותר ולנפות עבורנו את המועמדים שפחות מתאימים ברמה המקצועית או ההתנהגותית.

איך הייתה חווית העבודה מול MW מרמת הלווי, המתודולוגיה, המידע שקיבלתם ולוחות הזמנים?

זה התחיל במיפוי הצרכים המקצועיים והארגוניים שלנו ואבחון פנימי יחד עם כל בעלי העניין בארגון הקשורים בתפקיד הרלוונטי. השלב הבא היה בנייה משותפת של פרופיל רלוונטי שעונה על הצרכים שלנו, וחילקנו את הקריטריונים בפרופיל למקצועיים והתנהגותיים, חידדנו והעמקנו בהסבר של כל   אני חושב שהדבר המשמעותי והחזק ביותר בתהליך המשותף היה צורת העבודה ש MostWanted, גילינו שיש להם הבנה עם השטח (השוק) ועם האנשים (האוכלוסייה הרלוונטית), יש להם רשת של ידע והכרות מעמיקה של היכולות והניסיון של מועמדים אופציונליים.אחד מהם. בהמשך, קיימנו פגישות דגימה על פי השיטה של MostWanted, בהן מיקדנו והעמקנו את הבחירות ודרגנו מועמדים פוטנציאליים שונים כדי לדייק את המשקולות של כל קריטריון שנקבע בפגישות ההתנעה. לסיכום, הרגשנו שהם מבינים בצורה משמעותית את הצורך שלנו ואת הפרופיל שמתאים לנו כלומר את הביקוש, והם יודעים בצורה מדויקת להגיד מה ההיצע. חברות גיוס בכירים אחרות, שעבדנו איתן בעבר, לא ידעו לתת לנו את מיפוי השוק ולהראות ולהסביר את ההיצע שקיים לנו בנקודת הזמן בה עבדנו על המשרות וזה משהו שהוא קריטי מבחינתי להצלחת תהליך שכזה ובסופו של דבר מאפשר תהליך בריא של קבלת החלטות לגבי המועמדים שמסיימים את התהליך.

האם היית ממליץ לארגונים אחרים ולקולגות על עבודה מול MostWanted?

בוודאי,  MostWanted היא חברת בוטיק עם יחס אישי, הם לא חברה של כמות אלא של חברה של איכות והם מביאים תוצאות טובות.

בניגוד לחברות גיוס בכירים אחרות MostWanted מפגינים הבנה עמוקה ורחבה, הן של הצרכים שלנו והן של הפרופיל המבוקש, תוך יכולת לזהות ולהציע מועמדים בעלי התאמה ייחודית. בסופו של דבר, חלק לא קטן מהנהלת החברה גויסה בעזרת MostWanted ונראה לי שזה אומר הרבה.

Skip to content